Державні закупівлі

Закупівля м’яса на 2024 рік

ОБҐРУНТУВАННЯ

підстави для здійснення закупівлі

(відповідно до пункту 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178)

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей.

Підпунктом 6 пункту 13 Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 Особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

Закладом дошкільної освіти (дитячий садок) «Чебурашка» Калуської міської ради Івано-Франківської області (Замовником) була оголошена процедура відкритих торгів на закупівлю товарів за кодом ДК 021:2015 – (15110000-2) М’ясо (М’ясо яловичини, М’ясо свійської птиці (куряче філе), М’ясо свинини) з очікуваною вартістю 161 100,00 грн. Ідентифікатор закупівлі – UA-2023-12-22-014919-a. Дана закупівля була автоматично відмінена електронною системою закупівель 30.12.2023 внаслідок неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах.

Таким чином, наявні підстави для укладення прямого договору відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей.

Предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, (крім вимог, визначених пунктом 47 Особливостей), не відрізняються від вимог, що були визначені у тендерній документації до відміненої закупівлі.

Сума договору про закупівлю не перевищує очікувану вартість предмета закупівлі, що була зазначена в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі.

Враховуючи викладене, з метою задоволення потреби в закупівлі товарів за кодом ДК 021:2015 (15110000-2) М’ясо (М’ясо яловичини, М’ясо свійської птиці (куряче філе), М’ясо свинини), Замовник укладає договір на загальну суму 159 840,00 грн., без використання електронної системи закупівель на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.

Найменування та характеристики товару

Одиниця виміру

Кількість

М’ясо яловичини

Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 4426:2005 «М’ясо. Яловичина у відрубах. Технічні умови», ДСТУ 6030:2008 «М’ясо. Яловичина та телятина в тушах, півтушах і четвертинах. Технічні умови» та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

М’ясо яловичини повинне бути: – охолоджене; – з задньої або спинної або грудної частини; – без кістки; – свіжим та якісним (мати характерний м’ясний запах, колір поверхні – від рожевого до темно-вишневого; без стороннього запаху; без залишків внутрішніх органів, шкіри, згустків крові, бахромок м’язової та жирової тканин, побитостей, синців, забруднення).

Товар повинен постачатися напівфабрикатами, великими кусками.

кг

100

М’ясо свійської птиці (куряче філе)

Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 3143:2013 «М’ясо птиці. Загальні технічні умови», Наказу міністерства охорони здоров’я України № 694 від 06.08.2013 «Про затвердження Гігієнічних вимог до м`яса птиці та окремих показників його якості» або ТУ виробника та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

Куряче філе повинне бути: – охолоджене; – без кістки (може включати хрящ (м’який кінчик грудини) до 2 % ваги); – без шкіри; – чистим, без будь-яких видимих чужорідних матеріалів, бруду та крові; – без стороннього запаху.

кг

600

М’ясо свинини

Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 7158:2010 «М’ясо. Свинина в тушах і півтушах. Технічні умови», ДСТУ 4590:2006 «Напівфабрикати м’ясні натуральні від комплексного ділення свинини за кулінарним призначенням. Технічні умови» та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

М’ясо свинини повинне бути: – охолоджене; – без кістки; – великими шматками, з відповідної частини напівтуші (лопатка, корейка, тазостегнова частина); – свіжим та якісним (мати характерний м’ясний запах, колір – від світло-рожевого до червоного; без ослизнювання та стороннього запаху; без залишків внутрішніх органів, шкіри, щетини, згустків крові, бахромок м’язової та жирової тканин, забруднень, синців, побитостей).

кг

100

 

Закупівля електроенергії на 2024 рік

ОБҐРУНТУВАННЯ

підстави для здійснення закупівлі

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. №710 «Про
ефективне використання коштів» надається обґрунтування технічних та якісних характеристик
предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Назва предмета закупівлі Електрична енергія
ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія
Обґрунтування
розміру бюджетного
призначення
151 500,00 грн. розмір бюджетного призначення відповідно до потреби на 2024 р.
Обґрунтування
технічних та якісних
характеристик
закупівлі
Обсяги визначено відповідно до потреби. Технічні та якісні
характеристики предмета закупівлі визначені з урахуванням
загальноприйнятих норм і стандартів для зазначеного предмета
закупівлі.
Обґрунтування
очікуваної вартості
предмета закупівлі
Визначається з урахуванням положень Примірної методики
визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої
наказом Уповноваженого органу від 18.02.2020 № 275 та обрахована
відповідно до біржових котирувань
(https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/), індексів
РДН та з врахуванням індексів сезонного коливання цін, рівня
інфляції закладеного у держбюджеті на 2024 рік.

М’ясо (м’ясо яловичини, куряче філе, свинина)

05.01.2022р. уповноваженою особою Закладу дошкільної освіти (дитячого садка) «Чебурашка» Калуської міської ради в електронній системі публічних закупівель «Prozorro» на вебпорталі Уповноваженого органу prozorro.gov.ua розміщено оголошення про проведення спрощеної закупівлі за кодом ДК 021:2015 – (15110000-2) «М’ясо (м’ясо яловичини, куряче філе, свинина)»(Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-01-05-001869-c).

З метою забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 . N1266 щодо оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості по закупівлі за кодом ДК 021:2015 – (15110000-2) «М’ясо (м’ясо яловичини, куряче філе, свинина)» – UA-2022-01-05-001869-c, уповноважена особа Закладу дошкільної освіти (дитячого садка) «Чебурашка» повідомляє:

Закупівля м’яса на 2022 рік

  1. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі.

     

      1.1Найменування товару – М’ясо яловичини

Кількість товарів – 85 кг.

 Вимоги щодо якості:

Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 4426:2005 «М’ясо. Яловичина у відрубах. Технічні умови», ДСТУ 6030:2008 «М’ясо. Яловичина та телятина в тушах, півтушах і четвертинах. Технічні умови», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

М’ясо яловичини повинне бути:

– охолоджене;

– з задньої або спинної або грудної частини;

– без кістки;

– свіжим та якісним (мати характерний м’ясний запах, колір поверхні – від рожевого до темно-вишневого; без стороннього запаху; без залишків внутрішніх органів, шкіри, згустків крові, бахромок м’язової та жирової тканин, побитостей, синців, забруднення).

Товар повинен постачатися напівфабрикатами, великими кусками.

       

           1.2. Найменування товару – Куряче філе

Кількість товарів – 550 кг.

 Вимоги щодо якості: Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 3143:2013 «М’ясо птиці. Загальні технічні умови», Наказу міністерства охорони здоров’я України № 694 від 06.08.2013 р. «Про затвердження Гігієнічних вимог до м’яса птиці та окремих показників його якості», діючим ГОСТ, ГСТУ, ДСТУ або ТУ У, Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

Куряче філе повинне бути:

– охолоджене;

– без кістки (може включати хрящ (м’який кінчик грудини) до 2 % ваги);

– без шкіри;

– свіжим та якісним (чистим, без будь-яких видимих чужорідних матеріалів, бруду та крові; без стороннього запаху; без видимих плям крові, за винятком дрібних та незначних; без серйозних ударів).

 

              1.3. Найменування товару – Свинина

Кількість товарів – 100 кг.

 Вимоги щодо якості: Якість товару повинна відповідати вимогам ДСТУ 7158:2010 «М’ясо. Свинина в тушках і півтушках. Технічні умови», ДСТУ 4590:2006 «Напівфабрикати м’ясні натуральні від комплексного ділення свинини за кулінарним призначенням. Технічні умови», діючим ГОСТ, ГСТУ, ДСТУ або ТУ У Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інших нормативних документів на відповідний вид продукції.

М’ясо свинини повинне бути:

– охолоджене;

– без кістки;

– великими шматками, з відповідної частини напівтуші (лопатка, корейка, тазостегнова частина);

– свіжим та якісним (мати характерний м’ясний запах, колір – від світло-рожевого до червоного; без ослизнювання та стороннього запаху; без залишків внутрішніх органів, шкіри, щетини, згустків крові, бахромок м’язової та жирової тканин, забруднень, синців, побитостей).

 

 Загальні вимоги

Умови поставки: партіями, протягом 2022 року або до повного виконання сторонами договірних зобов’язань. Доставка товару виконується силами і за рахунок Продавця. протягом 3 (трьох) календарних днів з моменту одержання Продавцем письмової/усної заявки Покупця будь-яким способом (по телефону, листом, по факсу, або по електронній пошті), якщо інший строк поставки не буде узгоджений сторонами додатково.

Товар повинен бути фасований у тару із матеріалів, дозволених до застосовування центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я для контакту з харчовими продуктами.

Маркування Товару повинно відповідати вимогам Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» від 06.12.2018 р. № 2639-VIII.

Товар повинен поставлятися ізотермічними транспортними засобами або транспортними засобами з холодильним обладнанням, з відповідною температурою та вологістю. Транспортування товару здійснюється згідно з чинними правилами перевезення вантажів, що швидко псуються.

Транспортний засіб для перевезення товару повинен бути чистим та проходити санітарну обробку з використанням засобів дезінфекції. Водій цього транспорту, а також особи, що супроводжують продукти у дорозі і виконують вантажно-розвантажувальні роботи, повинні мати при собі особову медичну книжку з результатами проходження обов’язкових медичних оглядів та забезпечені санітарним.

  1. Обґрунтування розміру бюджетного призначення: Відповідно до затвердженого кошторису закладу на 2022 рік на 2230 «Продукти харчування» затверджено 328 500,00 грн., згідно розприділення очікувана вартість предмета закупівлі становить 98 900,00 грн.
  2. Обґрунтування очікуваної вартість предмета закупівлі: З метою забезпечення даними продуктами харчування, уповноважена особа (дитячого садка) «Чебурашка» затвердила документацію для проведення спрощеної закупівлі з «М’ясо (М’ясо яловичини; Куряче філе; Свинина)»(Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-01-05-001869-c), очікуваною вартістю 98 900,00 грн. , а саме:

М’ясо яловичини : 85кг.* 192,00 грн. = 16 320,00 грн.

Куряче філе : 550кг.* 126,00 грн. = 69 300,00 грн.

Свинина : 100кг.* 132,00 грн. = 13 200,00 грн.

 

Посиланняна закупівлю в електронній системі публічних закупівель «Prozorro»:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-01-05-001869-c